Henna na siwe włosy, fryzury a może farby – co będzie skuteczne?

henna na siwe włosy

Większość z nas wraz z upływem czasu zauważa w sobie kolejne zmiany. Wygląd skóry, praca mięśni, kolor włosów informują nas, że mija kolejna wiosna życia. I oczywiście można z pokorą się temu przyglądać, a nawet czerpać satysfakcję, ale można też podjąć walkę z oznakami starzenia się wszędzie tam, gdzie widzimy szansę powodzenia, np. specjalna henna na siwe włosy. Jednak koloryzacja siwych włosów nie jest sprawą prostą. Zmieniona struktura siwego włosa utrudnia wnikanie farby do wnętrza i jednocześnie powoduje jej szybsze blaknięcie i wypłukiwanie. Siwe włosy pozbawione melaniny chłoną kolor w sposób nierówny, pozostawiając widoczne przebłyski naturalnego odcienia. W artykule podpowiemy jakie artykuły mają rację zastosowania oraz na co zwrócić uwagę przy ich stosowaniu!

Jaki kolor henny na siwe włosów?

Henna na siwe włosy to jeden z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z oznakami upływu czasu. Stosowana jest od dawna, jeszcze zanim opracowano współczesne farby do włosów. Zalecana jest tym klientkom i klientom, którzy obawiają się, że farba kryjąca siwe włosy jednocześnie zmieni ich strukturę i wygląd. Henna siwe włosy ma jednak to do siebie, że działa powoli. Nie daje ona tak wyrazistego efektu jak farba. Jej zaletą jest bezpieczeństwo stosowania ponieważ po kolejnym naniesieniu henny na siwe włosy, miejsca najbardziej newralgiczne, odrastając, nie będą się mocno wyróżniały siwym kolorem. Ich odcień zostaje stłumiony działaniem składników henny.

Jaki kolor na siwe włosy wybrać wśród dostępnych produktów? Henna najlepiej sprawdza się przy włosach z widocznymi już siwymi pasemkami, ale jeszcze nie całkowicie siwymi. Dlatego podczas farbowania w pełni siwych włosów henną czynność farbowania wykonuje się dwuetapowo, najpierw henną naturalną, czerwoną a dopiero potem wybranym przez siebie z całej palety kolorystycznej odcieniem

Farby pokrywające siwe włosy

Farba pokrywająca siwe włosy musi dostosować swój skład do warunków odmiennej struktury siwego włosa. Warto zatem przyjrzeć się, jak niektóre z wiodących marek dały sobie radę z tym wyzwaniem:

 1. Londa do uporczywie siwych włosów zastosowała dodatkowo balsam do użycia tuż przed samą koloryzacją. Formuła balsamu umożliwia odbudowanie struktury włosa, dzięki temu każdy siwy włos skuteczniej wchłania pochodzący z farby barwnik. Balsam nakłada się od nasady do końca włosów, a potem pozostaje już tylko nałożenie farby. Siwe włosy farba pozostaje na nich przez ok. 6 tygodni. Jedyną wadą tego systemu jest konieczność aplikacji dwóch preparatów.
 2. Loreal Inoa Supreme ODS2 to również jest profesjonalna farba do siwych włosów wiodącej na rynku firmy. Nie zawiera amoniaku, co jest trwałą tendencją u większości producentów. Najważniejszą cechą farby jest jej zdolność do pokrycia siwizny w 100%. Farba ma konsystencję żelu, co nie każdemu może odpowiadać, ale jej paleta zawiera 25 odcieni.
 3. Matrix Socolor Dream. Age farba do włosów siwych: gdy poszukujemy odpowiedzi na pytanie: mam siwe włosy jaka farba, częstym wynikiem okazują się preparaty firmy Matrix. Również tam znajdziemy farbę do włosów siwych, ale ta przeznaczona jest dla osób, które uznają, że dokładnie połowa ich włosów jest już siwa. Farba zawiera lniankę chroniącą i wzmacniającą strukturę włosa. Jednak zawiera również amoniak.

Siwe włosy – fryzury, które są po prostu modne

Ciekawym trendem wśród kobiet jest pełna akceptacja zmiany koloru włosów na siwe. Co więcej, wiele z nich podkreśla siwiznę awangardową fryzurą, co razem daje znakomity efekt. Można tylko podziwiać i gratulować odwagi bycia sobą, bycia w zgodzie ze swoim wiekiem, a przede wszystkim spektakularnej urody.

Suplementacja na siwe włosy

Na efekt siwych włosów odpowiedział też rynek suplementacji. To oferta dla osób, które obawiają się negatywnych skutków nieustannego farbowania włosów. Jeżeli efekt profesjonalnego farbowania utrzymuje się 6-7 tygodni, to jest to dużo, ale tak naprawdę mało. Henna na siwe włosy zmusza nas do regularnego farbowania włosów i wywołuje odruch ciągłego powrotu do lustra w poszukiwaniu siwych odrostów. Chętnie stosowanym, domowym sposobem suplementacji jest czarny sezam. Siwe włosy po jego użyciu nabierają żywszego koloru i bardzo powoli, ale stopniowo hamują przemianę koloru. Sezam przede wszystkim odżywia, poprawia krążenie i opóźnia pojawienie się pierwszego siwego włosa. Jednak jak wiadomo, domowe sposoby mają to do siebie, że dla niektórych działają, dla innych nie. Dodatkowo uzyskany efekt często pozostawia wiele do życzenia.

W celu zapewnienia sobie najskuteczniejszego wsparcia szarych, szpakowatych włosów koniecznie zapraszamy do zapoznania się z rankingiem odsiwiaczy dla mężczyzn i kobiet, który stworzyliśmy na bazie doświadczeń naszych czytelników i ankietowanych osób w roku 2017/2018. Pozwolimy sobie jednak wrzucić jego wynik do tego artykułu. Najbardziej profesjonalną suplementację zapewniają kapsułki Gray Protect. Odżywczy skład kapsułek przynosi pierwsze efekty bardzo szybko, ale efekt widoczny “gołym okiem” pojawia się po 1-2 miesiącach stosowania suplementu. Kapsułki zatrzymują proces siwienia i znacząco go spowalniają, wpływając jednocześnie na fundamentalne odnowienie włosów i ich struktury. Jednak decyzję pozostawiamy Wam, gdyż to Wy sami wiecie najlepiej czego oczekujecie od tego typu preparatów.

6 Odpowiedzi do Henna na siwe włosy, fryzury a może farby – co będzie skuteczne?

 1. maria1980 pisze:

  Niestety u mnie henna się nie sprawdziłą, bo bardzo mi wysuszyła włosy. No i niestety trzeba powtarzać zabieg regularnie, bo ten jej naturalny pigment szybko się wypłukuje. Ale faktycznie efekt jest naturalny.

 2. Betti pisze:

  Szkoda, że farby profesjonalne są takie drogie. No i ten zapach amoniaku…

 3. Celia pisze:

  Widzę, że nie tylko mi nie odpowiada ten okropny smród farb drogeryjnych. A henna wcale lepiej nie pachnie, no chyba, że ktoś lubi zapach mokrej, zgniłej trawy, fuj!
  Nie wiem już po co sięgać na te siwe włosy, chyba tylko tabletek nie próbowałam, czy ktoś może mi powiedzieć, czy warto to zamówić?

  • Celia pisze:

   I czy mogą je też stosować np. faceci? Mój mąż siwieje równo ze mną niestety…

   • k. pisze:

    Takie tabletki raczej są uniwersalne, więc nie powinno być żadnego problemu. Poza tym pewnie będzie to o wiele wygodniejsze dla twojego męża, bo z reguły mężczyźni naprawdę nie lubią zbyt dużo czasu spędzać w łazience. No a farby i odsiwiacze z reguły tego wymagają.

 4. prof. Anna pisze:

  A mi się Londy preparat bardzo spodobał! Nawet nie miał jakiegoś bardzo brzydkiego zapachu, dlatego aplikacja była przyjemna. Z efektów, a jakże – byłam zadowolona. Ale obecnie nie mogłam go znaleźć u siebie w Rossmanie, nie wiem, czy mają braki w dostawie, czy już ją wycofali.
  Z drugiej strony trafna uwaga na temat tabletek. Może nie wierzę w ich “cudowne” działanie, ale z pewnością więcej sensu jest, gdy dobroczynne substancje się od wewnątrz dostarcza. Rozważę Gray Protect. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *