Siwe włosy męskie – jak im zapobiec?

Siwe włosy męskie – jak im zapobiec

Siwienie włosów jest procesem naturalnym, który wynika ze starzenia się organizmu. W sposób fizjologiczny dotyka każdego, najczęściej w wieku 30-40 lat. Zmiana barwy włosów dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W obu przypadkach siwienie może mieć inne niż naturalne podłoże. Jedna z pierwszych oznak starości – zmiana pigmentu włosów – często wywołuje poczucie bezsilności. Jak zapobiegać siwieniu włosów u mężczyzn?

Siwe włosy męskim uszczerbkiem na fundamencie poczucia własnej wartości

Siwienie włosów to proces nieodwracalny utraty pigmentu włosów, który wiąże się ze zmianą ich barwy na siwą. Dochodzi do niego na skutek starzenia się organizmu i spowolnienia jego funkcjonowania. Melanocyty – komórki pigmentowe wraz z wiekiem działają coraz mniej sprawnie, produkując mniejszą ilość barwnika – melaniny. W sposób naturalny dochodzi do tego w wieku 30-40 lat. Wpływ na pierwsze oznaki siwizny jest jednak różny i zależny od wielu czynników – genów, stylu życia, ale także płci. Uważa się, że siwienie włosów jest kłopotliwe i wstydliwe tylko dla kobiet. Jednak nie jest to prawdą. Proces zmiany pigmentu włosów dotyczy także mężczyzn.

Pierwsze siwe włosy męskie mogą pojawić się w wieku 30 lat!

Nie jest to jednak reguła, która ma odniesienie do każdego przypadku. Siwe włosy mogą również pojawiać się u mężczyzn w młodym wieku. Przyczyny siwienia włosów u mężczyzn to nie tylko czynniki fizjologiczne, ale także wiele innych, np. stres, nieprawidłowe odżywianie i pielęgnacja, czy choroba. O ile, kobiety mogą w łatwy sposób ponownie powrócić do potencjalnie naturalnego koloru, mężczyznom przychodzi to z większą trudnością. Dlaczego? Zapobieganie siwym włosom dzięki wizycie u fryzjera lub samodzielnemu farbowaniu w domu sprawdza się także w przypadku mężczyzn. Efekt jest jednak znacznie bardziej widoczny niż u kobiet, dlatego płeć męska nie decyduje się tak często na ten krok.

Siwe włosy w młodym wieku u mężczyzn są bardziej widoczne!

Mimo że przyjmuje się wiek 30 lat jako granicę wystąpienia pierwszej siwizny, zdarza się, że pojawia się ona znacznie wcześniej. Czas i tempo rozwoju siwienia w dużej mierze zależy od uwarunkowań genetycznych. Predyspozycje rodzinne mają wpływ na pracę melanocytów, dlatego u jednych mężczyzn siwizna może wystąpić we wczesnej młodości, u drugich – późnej starości. Siwe włosy u mężczyzn w młodym wieku są przyczyną kompleksów i obniżenia samooceny. Proces rozpoczyna się od zarostu i w etapie końcowym obejmuje całą głowę. Siwe włosy są zdecydowanie bardziej widoczne u mężczyzn aniżeli u kobiet.

Jak zapobiec siwieniu włosów na co dzień?

W zależności od wieku, w którym siwienie włosów wystąpi u mężczyzny, może wywołać różne reakcje – od akceptacji po frustrację. W drugim przypadku często szuka się złotego środka, który zapobiegnie siwieniu włosów i ponownie przywróci uśmiech na twarzy mężczyzny. Siwe włosy poza tym, że postarzają twarz, wpływają na pogorszenie ich struktury – stają się suche i słabsze. Poza czynnikami naturalnymi, które związane są z pigmentem włosów, na ich kolor wpływ ma także styl życia. Osoby palące, często sięgające po alkohol, narażone na dużą ilość stresu, nieodżywiające się zdrowo – są podatne na przedwczesne siwienie.

Siwe włosy – zapobieganie przez odpowiednią pielęgnację

Zdrowie i wygląd włosów zależą w dużym stopniu od tego, w jaki sposób je pielęgnujemy. Producenci szamponów coraz częściej wypuszczają na rynek linie, przeznaczone specjalnie dla osób, które zmagają się z problemem siwizny. Szampony są doskonałą alternatywą dla mężczyzn w celu zapobiegania siwieniu włosów. Regularne stosowanie produtu umożliwia przywrócenie ich naturalnego odcienia. Na zmianę pigmentu włosów wpływ mają właściwości szamponów – zawierają fotopigmenty, które je przyciemniają. Aby uzyskać efekt, należy zachować ciągłość w stosowaniu produktu – pierwsze zmiany są widoczne po około 3-4 tygodniach.

Siwienie włosów – zapobieganie poprzez suplementy diety

Na rynku farmaceutycznym występuje szeroki wybór suplementów diety, wśród nich – kapsułki zapobiegające siwieniu włosów u mężczyzn. Gwarantują one widoczne efekty w krótkim czasie. Wśród rekomendowanych produktów dla mężczyzn są tabletki GRAY PROTECT, które zatrzymują siwienie włosów. Pozytywne oceny dotyczą skuteczności i jakości kapsułek. Wśród zadań, które spełniają, są: regeneracja włosów – przywrócenie im zdrowego i naturalnego wyglądu, zapobieganie stresowi oksydacyjnemu – chronią przed powstaniem zaburzeń stanu równowagi organizmu oraz pełne odżywienie i suplementacja – uzupełnienie organizmu w niezbędne substancje. Efekty są widoczne już po tygodniu stosowania produktu.

Dieta bogata w witaminy 

W celu zapobiegania siwieniu włosów, mężczyźni podobnie, jak i kobiety powinni pamiętać o istocie codziennego jadłospisu – bogatego w witaminę B, planie dnia. Witamina B działa wzmacniająco na włosy, zapewniając im zdrowy i promienny wygląd. Dzięki spożywaniu potraw, o dużej ilości zawartości tej witaminy – zapobiegniesz siwieniu włosów. W wyniku szybkiego tempa życia zapominamy o chwili relaksu dla siebie, co często też skutkuje stresem, a ten niekorzystnie wpływa na zdrowie. Jeżeli jednak jesteś już posiadaczem siwych włosów i szukasz sposobu, który pomoże ci im zapobiegać, możesz skorzystać z: farbowania, szamponów, suplementów diety, odsiwiaczy. Produkty te, przeznaczone specjalnie do siwych włosów męskich, pomogą ci odzyskać wyraźne i zdrowe włosy.  Natomiast samą witaminę B znajdziesz w pieczywie pełnoziarnistym, owocach – melonach, pomarańczach, warzywach – brokułach, rybach oraz mięsie kurczaka. Pamiętaj więc, aby kontrolować to, co jesz, bo ma to wpływ na twój organizm, któremu poprzez określone jedzenie – możesz albo pomóc, albo zaszkodzić.

Farbowanie włosów, kiedy nic innego już nie pomaga!

Częściej kojarzy się z kobietami, a niżeli mężczyznami – farbowanie włosów. Jest to działanie, które szybko i skutecznie pozwala uporać się z problemem siwienia włosów. Nie eliminuje siwizny, a maskuje ją poprzez nałożenie farby koloryzującej, często o odcieniu zbliżonym do naturalnego. Mężczyźni rzadko decydują się na ten krok, gdyż farbowanie przez nich włosów, degraduje ich męskość.

13 Odpowiedzi do Siwe włosy męskie – jak im zapobiec?

 1. Wiesław pisze:

  Mi na siwe włosy żona kupiła GrayProtect i stosowałem przez 3 miesiące. W tym czasie dwa razy byłem u fryzjera. Dzięki Grayprotect nowe włosy były już bez siwizny i do dzis problem nie powrócił. Mogę śmiało polecić. Zostawię link do poczytania o preparacie. Zanim zacząłem stosować wolałem sprawdzić co mi tu żona przyniosła 😉 – https://bit.ly/2tfmnHl

 2. Nerwusek pisze:

  Niektórzy mówią ze siwe włosy dodają meżczyźnie uroku ale ja się z tym nie zgadzam, dlatego chyba też sięgne po gray protrect. Opinie w sieci są jednoznacznie rewelacyjne, popatrzcie sami: https://med24.info.pl/ , więc to chyba faktycznie działa.

 3. Wojtunio pisze:

  Wiesław, podziękuj żonie bo mimo wysokiej skuteczności gray protect to nadal mało znany preparat. A szkoda, bo faktycznie pomaga nawet na bardzo zsiwiałe czupryny. Zostawiam link do sklepu internetowego: https://grayprotect.pl/ może komuś się przyda? 🙂

  • Peter pisze:

   Dzięki! Też o nim nie słyszałem specjalnie, ale czas najwyższy. Mówią że jest bardzo skuteczny więc chcę w końcu spróbować. Najbardziej przemawia do mnie zapewnienie o jakości preparatu bo to cenię sobie najbardziej we wszystkim, co kupuję. Mam nadzieję, że Gray Protect pomoże mi tak samo skutecznie jak innym. Zakładam, że najlepiej kupić ze strony internetowej?

   • kasia pisze:

    Nie wiadomo jak to do końca jest, ale wiem, że kupując przez oficjalną stronę zawsze bezpieczniej i pewniej, więc tam bym kupowała.

 4. Dorota pisze:

  Chyba też przetestuje ten Gray Protect, skoro tak go zachwalacie. Latka lecą i siwych włosów coraz więcej, nie wygląda to najlepiej, szczególnie w oczach młodszych koleżanek z pracy ech.

  • Kacper pisze:

   Mi żona mówi, że wyglądałbym lepiej z siwymi włosami, ale to w całości. Mógłbym ewentualnie pofarbować. Natomiast moje siwe włosy to pojedyncze włosy, których jest zbyt dużo i wygląda to wręcz nieestetycznie. Stosowałem Gray Protect przez 2 miesiące i naprawdę mi pomogło. Po siwych włosach nie ma śladów.

   • Paulinka pisze:

    Tak, mężczyznom do twarzy, ale to tak jak Pan mówi, najlepiej w całości już, takie fragmentaryczne siwienie nie wygląda najlepiej.

 5. Eddy pisze:

  Mam 28 lat i zaczynam mieć już całkiem widoczną siwiznę, czy to normalne? Może powinienem iść do lekarza?

  • Kamila pisze:

   Zdarzają się takie przypadki, ale na wszelki wypadek powinieneś iść do lekarza bo to może być spowodowane jakąś chorobą

 6. Eva pisze:

  Dzięki za ten tekst, bardzo fajna strona i dużo przydatnych porad

 7. Henryk pisze:

  Widzę, że większość osób poleca gray protect, chyba też się zdecyduje bo szampony, które do tej pory stosowałem nie wiele pomogły

 8. Bolek pisze:

  Siwienie jest chyba od genów zależne tak jak łysienie, a z genami ciężko walczyć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

× cztery = 24