Jaki szampon na siwe włosy dla mężczyzn wybrać? Szampony na siwienie

Siwienie włosów jest wynikiem naturalnego procesu starzenia, które dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Aż 48% mężczyzn w Polsce zauważa oznaki siwienia przed 30. rokiem życia i 86% w wieku 45 lat nie posiada już swojego naturalnego koloru włosów. Procesu zmiany pigmentu włosów na siwy nie można całkowicie wykluczyć, ale można mu przeciwdziałać. Kobiety najczęściej wybierają prosty i skuteczny sposób – farbowanie. Męskie grono do tego zabiegu pielęgnacyjnego podchodzi sceptycznie – rzadko kupują szampon przeciw siwieniu. Na rynku występuje wiele innych sposobów opóźniających proces siwienia lub maskujących jego działanie takich jak szampon do siwych włosów. Wśród nich są szampony do włosów siwych. Dowiedz się jaki wybrać czy może jednak zdecydować się na inną kurację? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule!


Menu nawigacyjne po artykule – wystarczy kliknąć w tytuł, aby przenieść się do odpowiedniego akapitu

<< STOP! Zapobiegaj i lecz siwe włosy od środka z Gray Protect >>

Szampon na siwienie czy może jednak farbowanie u fryzjerki?

Zmiana pigmentu włosów u mężczyzn wiąże się z większym dyskomfortem niż u kobiet. Wynika to przede wszystkim z możliwości przeciwdziałania procesowi. Damskie grono rozwiązuje problem siwizny zazwyczaj poprzez farbowanie. Dzięki temu zabiegowi, włosy odzyskują naturalny kolor w bardzo szybkim czasie. Minusem niwelowania siwizny w taki sposób jest krótkotrwały efekt zabiegu. Wszystko zależy jednak od indywidualnych cech jednostki tego, czy włosy odrastają wolno, czy szybko.

W drugim przypadku farbowanie włosów musi być wykonywane znacznie częściej. U kobiet efekt zmiany koloru włosów w ten sposób, nie jest bardzo widoczny. U mężczyzn jest całkowicie odwrotnie – farbowanie może skutkować nienaturalnym, a nawet wręcz komicznym wyglądem. Z tego względu męskie grono rzadziej decyduje się na wybór tej drogi pozbycia się siwych włosów. Farbowanie często uznawane jest za niemęskie. Doskonałym rozwiązaniem na siwizne u mężczyzn jest szampon. Siwe włosy mogą dzięki niemu zniknać w zabójczym tempie – jednak czy zawsze?

Dobry szampon na siwe włosy dla mężczyzny

Na rynku występuje szeroka gama szamponów na siwienie z etykietami, zachęcającymi do zakupu. Składane są na nich obietnice skuteczności i szybkiego efektu, którego w wielu przypadkach niestety nie widać. Jakie właściwości powinien zawierać szampon dla mężczyzn na siwe włosy? Preparaty do włosów posiadające w składzie guaranę i prowitaminę B5 pomagają przeciwdziałać siwieniu. Pielęgnują one i stopniowo niwelują siwiznę. Dzięki obu składnikom włosy odzyskują ciemniejszą, naturalną barwę. Witamina B – źródło protein chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi, wzmacnia i odbudowuje ich strukturę oraz poprawia ich elastyczność.

Szereg oferowanych przez drogerie różnego rodzaju szamponów do siwych włosów, reduktorów siwizny i odsiwiaczy niwelujących siwiznę stanowi oczywistą pierwszą linię obrony przed siwymi włosami. I chociaż wiele z nich bez wątpienia prezentuje obiecujący skład, który na pierwszy rzut oka wydaje się być odpowiedzią na wszystkie problemy związane z siwymi włosami, to w większości są to po prostu czcze zapewnienia producentów. Preparaty do zewnętrznego stosowania na siwiznę niestety nie są w stanie odbudować pigmentu włosów na stałe. Zabieg należy powtarzać, na początku po to, aby uzyskać zadowalający efekt, na końcu, aby ten efekt pozostał z nami na dłużej. Im więcej zabiegów, tym więcej pieniędzy wydanych i tym więcej czasu spędzonego na pielęgnacji. W takim wypadku warto pamiętać, że taką odsiwiającą kurację można wzmocnić poprzez stosowanie suplementów, które będą wspierać zewnętrzne i powierzchowne działanie szamponów, działając od wewnątrz na łuską włosa -> koniecznie sprawdźcie nasz ranking tabletek przeciw siwieniu przygotowany na początku 2019 roku!

NazwaZalety produktuWady produktu
Marion 4 Stopniowy Reduktor Siwizny

1. Marion 4 Stopniowy Reduktor Siwizny - preparat, który ma na celu w subtelny i niezauważalny sposób zniwelować siwe włosy oraz przywrócić im naturalny odcień.
 • niska cena
 • nie zawiera amoniaku
 • kolor utrzymuje się jedynie do 4 tygodni
 • w większości przypadków efekt osiągany na ciemnych włosach nie jest zadowalający
 • preparat ciężko zmyć z dłoni oraz skóry głowy
 • jedna butelka jest bardzo mało wydajna, przez co ostateczna cena kuracji powinna być liczona na kilka butelek
 • Just For Men H 35

  2. Just for Men Odsiwiacz - odsiwiacz w formie szamponu, który ma na celu przywrócić kolor jedynie siwym włosom w już 5 minut.
 • kolor utrzymuje się do 6 tygodni
 • dostępnych 9 odcieni
 • obecna witamina E i proteiny poprawiają kondycję włosów
 • wysoka cena
 • pokrywa zarówno siwe włosy, jak i te
 • posiadające pigment
 • barwi skórę głowy
 • preparat może uczulać
 • szampon dx2 siwe

  3. DX2 Szampon przeciw siwieniu - szampon na bazie wyciągów z roślin, który ma na celu stopniowe przyciemnianie dotkniętych siwizną włosów.
 • dostępny w drogeriach
 • bardzo niska skuteczność
 • nieprzyjemny zapach
 • szampon może podrażniać skórę głowy
 • powoduje szybsze przetłuszczanie się włosów
 • Joanna Power Hair Men

  4. Joanna Power Hair Men - szampon dostępny w niemal każdej drogerii, którego zadaniem jest niwelowanie siwizny oraz pielęgnacja włosów.
 • niska cena
 • dostępny powszechnie w
 • drogeriach
 • zauważalne przyciemnienie
 • włosów już po pierwszym użyciu
 • nadaje jedynie subtelny kolor włosom
 • barwi skórę głowy i dłonie
 • preparat może uczulać
 • efekt nie jest długotrwały
 • << STOP! Zapobiegaj i lecz siwe włosy od środka z Gray Protect >>

  Uwaga! Należy jednak podkreślić, że pomimo iż preparaty w formie szamponów są najczęstszym wyborem w walce z siwizną, to nie są one w stanie zagwarantować długotrwałego efektu. Szampony najczęściej są oparte o barwniki, które pokrywają włosy, maskując jedynie siwiznę. Z pewnością ich użycie zagwarantuje odżywienie i poprawę kondycji włosa z zewnątrz, jednakże najlepszym wyjściem będzie odpowiednia suplementacja, która odżywi mieszki włosowe także od wewnątrz.

  Jak długo należy czekać na efekty?

  O ile farbowanie daje niemal natychmiastowy efekt – stosując kurację szamponem, należy uzbroić się w cierpliwość. Szampon do włosów siwych działa, ale efekt pojawia się stopniowo – po kilku użyciach. Systematyczne stosowanie produktu pogłębia intensywność koloru włosów, które stają się ciemniejsze i wyglądają zdrowiej. Podobne działanie mają szampony na siwe włosy dla mężczyzn, które w składzie posiadają fotopigmenty, odpowiedzialne za wydobywanie barwy włosów.

  Czy szampony na siwienie są bezpieczne dla naszych włosów?

  Tak jak w przypadku innych preparatów do włosów, w tym także należy zachować ostrożność, stosując produkt. Pamiętaj, aby unikać kontaktu z oczami i przed zastosowaniem szamponu przeciw siwieniu włosów – przeczytać skład preparatu na etykiecie. Ze względu na to, że szampon przeciw siwieniu włosów posiada barwnik koloryzujący – po użyciu produktu – pamiętaj, aby dokładnie oczyścić ręce.


  Szampon do włosów siwych czy może jednak tabletki?

  Szampon do siwych włosów dla mężczyzn to nie jedyne rozwiązanie dla szarych włosów! Na rynku dostępnych jest wiele innych preparatów, które pomagają pozbyć się siwizny. Inne, czyli jakie? Dużym zainteresowaniem cieszą się tabletki. Kapsułki przyjmują najczęściej postać suplementu diety, którego producenci gwarantują skuteczność i zadowolenie. Jak często obiecują – efekty są widoczne zaledwie po kilku tygodniach kuracji. Tym, co różni je od szamponów dla mężczyzn na siwe włosy to właściwości.

  Nasz typ! GRAY PROTECT – najwyższa jakość i skuteczność

  Niewłaściwa pielęgnacja włosów – ich częste mycie detergentami chemicznymi, nadużywanie suszarki i prostownicy, niezdrowy tryb życia – sięganie po używki, niewłaściwa dieta i brak aktywności oraz duża ilość stresu – to czynniki, które przyspieszają proces siwienia. Kapsułki GRAY PROTECT pomogą ci pozbyć się problemu. Tabletki zapewniają regenerację, przywracając włosom zdrowy i naturalny wygląd. Dzięki nim twoje włosy odzyskają pigment i wyrazisty kolor. Kapsułki przeciwdziałają stresowi oksydacyjnemu, odżywiają i suplementują włosy. GRAY PROTECT uzupełnia organizm w substancje wspomagające proces tworzenia struktury włosa, dostarcza mikroeelementów i witamin. Pierwsze efekty działania taletek zobaczysz już po tygodniu kuracji! GRAY PROTECT poprawia aktywność katalazy we wnętrzu organizmu, pobudzając komórki do produkcji melaniny. Kapsułki wspomagają wydzielanie enzymów MSR A i B, przeciwdziałających siwieniu włosów. Produkt jest bardzo wysoko oceniany przez specjalistów oraz nabywców, którzy po przebytej kuracji dzielą się opiniami. Zgodnie chwalą GRAY PROTECT za skuteczność. W większości przypadków pierwsze efekty widoczne były zaledwie po tygodniu stosowania kapsułek.

  Źródła:
  1. Ceraulo, Ella, and Marta Jabłońska. “Rynek kosmetyków do włosów.”
  2. Woszczyk, Patrycja. “Ciało, kosmetyki, ubranie… Atrakcyjny wygląd w opiniach starszych kobiet.” (2009).

  Dodaj komentarz