Jakie tabletki przeciw siwieniu wybrać?

tabletki przeciw siwieniu

W wyniku starzenia dochodzi do spowolnienia pracy organizmu, w tym melanocytów. Komórki te, odpowiedzialne za produkcję melaniny – barwnika, wytwarzają go w mniejszej ilości niż dotychczas. Skutkuje to zmianą pigmentu włosów z naturalnego na siwy. Występuje wiele metod, które pomagają przeciwdziałać temu procesowi. Niektóre z nich, jak np. farbowanie włosów umożliwiają niemal natychmiastowe zamaskowanie koloru szarego i pokrycie go naturalną lub zbliżoną do niej barwą. Inne sposoby na włosy siwe to przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja oraz dieta. Na rynku dostępne są także alternatywne sposoby, którymi są tabletki na siwe włosy. Dowiedz się czy warto zdecydować się na taki krok i jakie kapsułki wybrać, aby efektami cieszyć się jak najszybciej!

Jakie tabletki przeciw siwieniu włosów?

Siwienie włosów to proces, którego ze względu na naturalne uwarunkowania – nie można całkowicie wykluczyć. Zmianie pigmentu włosów na siwe podlega fizjologicznie każda jednostka. Może jednak dojść do przedwczesnego wystąpienia tego procesu u osób w młodym wieku. Niezależnie kogo dotyczy ten problem – kobiet czy mężczyzn, wywołuje uczucie dyskomfortu i często – obniżenie samooceny. Siwieniu włosów można przeciwdziałać oraz niwelować jego skutki, maskując siwiznę. Do metod, które pomagają radzić sobie z utratą naturalnego koloru włosów, zalicza się stosowanie tabletek na siwienie.

 • Witamina B

Wśród tabletek na siwe włosy znajduje się witamina B. Działa ona wzmacniająco na włosy, a ponadto – pomaga utrzymać ich naturalny kolor. Jej niedobór powoduje osłabienie włosów oraz przyspiesza proces siwienia. Należy pamiętać, aby chcąc zachować zdrowe i piękne włosy – włączyć do swojego codziennego jadłospisu produkty bogate w witaminę B. Są to, np.: jajka, brokuły, pomarańcze, banany, pełnoziarniste pieczywo, mięso z kurczaka.

 • Tabletki detoksykujące

Tabletki oczyszczające z toksyn spowalniają proces siwienia włosów. Dzięki nim organizm ma lepszą przemianę materii i aktywuje komórki do wydajniejszej pracy. Te tabletki przeciw siwieniu działają na melanocyty – produkują zwiększoną ilość melaniny, a włosy dłużej zachowują swój naturalny kolor.

 • Tabletki z melaniną na siwe włosy i inne suplementy diety

Popularne tabletki przeciw siwieniu to suplementy diety. Wiele z nich wzbogacone jest o katalazę, której brak powoduje postępowanie procesu siwienia. Kapsułki wspomagają produkcję obumarłych lub nieaktywnych komórek pigmentów, pomagając tym samym przywrócić włosom ich naturalną barwę. Dzięki ich właściwościom dłużej utrzymasz kolor włosów. Tabletki na siwienie nie tylko zwiększają produkcję melaniny, ale także działają regenerująco, wzmacniająco na strukturę włosów. Często chronią także przed działaniem szkodliwych czynników. Wśród specyfików występują także tabletki z melaniną na siwe włosy, czyli barwnikiem odpowiedzialnym za kolor naszych włosów. Dzięki nim będziesz móc długo cieszyć się naturalną barwą włosów.

Najlepsze tabletki na siwe włosy – typ naszych czytelników

Na rynku dostępnych jest wiele leków na siwe włosy. Wśród tabletek, które działają przeciw siwieniu włosów, jest produkt GRAY PROTECT. Kapsułki rekomendują specjaliści oraz osoby, które wykorzystały je w kuracji i walce z utratą naturalnego pigmentu włosów.

Pierwsze siwe włosy wywołały u mnie uczucie wstydu. Przede wszystkim dlatego, że pojawiły się dużo wcześniej, niż bym się spodziewał. Kuracja szamponami i domowymi sposobami nie przynosiła satysfakcjonujących mnie rezultatów. Na szczęście Waldek polecił mi GRAY PROTECT, zapewniając, że kapsułki są skuteczne. Przekonała mnie informacja o szybkim działaniu tabletek. Waldek powiedział, że rezultaty są widoczne już po 2-3 tygodniach ich zażywania. To zdecydowanie najlepsze tabletki na włosy!! Siwe włosy? Dla mnie to już przeszłość. Dzięki GRAY PROTECT znów czuję się młodo i atrakcyjnie. Polecam wszystkim te tabletki na siwe włosy, bo zapewniamefekt cię nie rozczaruje.

Marian z Poznania, 38 lat

1. GRAY PROTECT – tabletki przeciw siwieniu włosów, które Cię nie zawiodą!

Spośród dostępnych na rynku tabletek przeciw siwieniu, kapsułki GRAY PROTECT cieszą się dużym uznaniem specjalistów oraz nabywców. Kuracja tymi tabletkami jest skuteczna i bezpieczna. Ponadto charakteryzują się aktywnością antyoksydacyjną, a więc mają zdolność zwalczania wolnych rodników. Warto podkreślić fakt, że Grey Protect zapewnia zwiększenie intensywności produkcji enzymów MSR A i B, przeciwdziałających siwieniu włosów. Ponadto opisywane tabletki przyczyniają się do aktywacji katalazy, której zadanie polega na wytwarzaniu melaniny. Dzięki temu działaniu włosy odzyskują dawny blask oraz głębie koloru. Bardzo ważną kwestią jest to, że skład produktu jest naturalny. Kapsułka Grey Protect zawiera w zawartości: czarne jagody, ekstrakt z owoców palmy sabałowej, biotynę oraz jod. Składniki określonego produktu, przyczyniają się do jego wielowymiarowej aktywności. Działa on bowiem nie tylko na aspekt związany z siwieniem włosów, ale także na odżywienie i regenerację włosów, a także zapewnia witaminy, które niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Pierwsze efekty z zastosowania produktu zauważalne są w dość krótkim czasie. Nawet po kilku dniach od zastosowania. Jednakże znaczący efekt pojawia się po 1-2 miesiącach wykorzystywania określonego produktu.

W wyniku stosowania leku zatrzymasz siwienie włosów. Kapsułki przeciwdziałają przyczynom, które przyspieszają proces siwienia. Wśród nich – czynnikom, które wywołują stres oksydacyjny. Tabletki przeciw siwieniu GRAY PROTECT aktywują katalazę, która wpływa na wydzielanie melaniny. Dzięki temu działaniu włosy wyglądają zdrowo i są pełne blasku. Aż 48% mężczyzn w Polsce zauważa oznaki siwienia przed 30 rokiem życia i aż 86% z nich, mając 45 lat, nie posiada już swojego naturalnego odcienia włosów.

2. Grey Active Ultra

Tabletki Grey Active Ultra wpływają na pobudzenie melanocytów do aktywności oraz zwiększają wytwarzanie naturalnego barwnika, jakim jest melanina. Ponadto dodatków wpływa on na poprawę kondycji włosów, przez ich odżywienie oraz pobudzanie do rozwoju nowych cebulek.

Obecność w kapsułkach naturalnych ekstraktów wpływa na korzeń włosa, przyczyniając się tym samym do ochrony przed wypływem niekorzystnych czynników, takich jak na przykład zbyt duży stres. W składzie preparatu znalazły się takie składniki jak borówka czernica, PABA oraz koenzym Q10. Efekty wynikające ze stosowania produktu zauważalne są po upływie 2-3 miesięcy. Tabletki znacząco zmniejszą ilość siwych włosów, jednakże nie likwidują ich całkowicie.

3. Grey Blocker

Preparat zawiera w swoim składzie naturalne składniki wpływające na kondycję włosów, zapobiegające przedwczesnemu siwieniu. Formuła preparatu, została tak opracowana, aby zapewnić wnikanie substancji aktywnych w strukturę włosa, powodując odżywienie od cebulek aż po końce. Grey Blocker swoje działanie ukierunkowuje także na gęstości włosów, zwiększeniu ich objętości, przyspieszeniu wzrostu, ochrony przed wypadaniem oraz działaniem wolnych rodników. Główne zadanie preparatu polega jednak na pobudzaniu organizmu do produkcji melaniny. Określona funkcja przyczynia się do tego, że włosy stopniowo odzyskują swoją naturalną barwę.

W składzie produktu znalazł się wyciąg z borówki czernicy, biotyna oraz witaminy z grupy B. Efekty ze stosowania produktu zauważalne są po upływie 3-4 miesięcy.

4. Foligain Anigray

Określony preparat wspomaga organizm w wytwarzaniu melaniny, wpływając tym samym na stopniowe odzyskanie przez włosy ich naturalnej barwy. Zadanie określonego środka polega także na poprawie wyglądu naszej czupryny, zapewniając im silę, gęstość, a także jej zdrowie. Wpływa ponadto na redukcje stresu, który ma bardzo duże znaczenie w pojawianiu się siwizny oraz wypadaniu włosów. W składzie produktu zawarte są takie składniki jak ekstrakt ze skrzypu, sterole roślinne oraz Barley Grass.

Rezultaty wynikające ze stosowania określonego produktu mogą być różne, w zależności od etapu życia. Najczęściej jednak różnice dostrzegalne są po upływie 4-9 miesięcy. Tabletki znacząco zmniejszają obecność siwych włosów, jednakże nie zapewniają zupełnej ich likwidacji.

5. Getawaygrey

Opisywany produkt tak jak we wcześniejszych przypadkach, zawiera katalazę, która zapewnia odwrócenie mechanizmu utraty barwnika włosów. W składzie produktu zawarte są naturalne zioła oraz witaminy, które przyczyniają się do przeciwdziałania siwieniu od wewnątrz i zapewniają tym samym odzyskanie naturalnej barwy naszej czuprynie.

Pierwsze rezultaty ze stosowania produktu można zauważyć już po upływie tygodnia od jego zastosowania. Warto jednak podkreślić fakt, że powrót włosów do naturalnej barwy związany jest w tym przypadku z dłuższą kuracją i dużo większą cierpliwością. W wielu sytuacjach znaczący efekt zauważalny jest po upływie 2-3 miesięcy.

Podsumowując, kapsułki Gray Protect są doskonałą alternatywą dla mężczyzn w przeciwdziałaniu siwieniu!

Przez wiele osób są one uznawane za najlepsze tabletki na siwe włosy. Mają one wielowymiarowe działanie. Zapewniają pełną regenerację włosów – przywracają im zdrowy oraz naturalny wygląd. Dzięki nim twoje włosy znów nabiorą pigmentu, a siwy kolor odejdzie w niepamięć. Kapsułki działają przeciwko stresowi oksydacyjnemu, zapobiegając zaburzeniu stanu równowagi. Ponadto zażywanie tabletek Gray Protect zapewnia odżywienie włosów oraz ich suplementację. Kapsułki uzupełniają organizm w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy i substancje.

Jednak wybór pozostawiamy w Waszych rękach, gdyż każdy powinien wybrać produkt dostosowany do swoich potrzeb i wymagań. Szczerze jednak wierzymy, że ranking stworzony na podstawie doświadczeń naszych oraz naszych czytelników pomoże dokonać wyboru, który przyniesie sukces! Koniecznie dajcie znać w komentarzach o Waszych doświadczeniach!

14 Odpowiedzi do Jakie tabletki przeciw siwieniu wybrać?

 1. Tomaszq pisze:

  To chyba najlepsze tabletki z którymi miałem do czynienia, a przerabiałem już wiele suplementów na siwe włosy. Działają szybko i bez skutków ubocznych, rewelacja!

  • krzys pisze:

   Ja mam podobne odczucia odnośnie do stosowania Gray Protect. Wszystko wskazuje na to, że w końcu ktoś przyłożył się do jakości a nie zapakował jakieś byleco w fajne opakowanie.

 2. rafatus pisze:

  Znalazłem ciekawy artykuł o suplemencie gray protect: https://med24.info.pl/ może pomoże komuś z was podjąć ostateczną decyzje. Jak widać, jest wiele sprawdzonych metod na siwienie.

  • Paweł pisze:

   Ja bym wybierał Gray Protect raczej. Opinie ma niezłe więc raczej warto spróbować. Ja raczej przy tym wyborze zostanę.

 3. Helenka pisze:

  Z tego co wiem jak na razie gray protect dostępny jest tylko w sprzedaży internetowej. Ale może to i dobrze, bo w przypadku takich suplementów apteki lubią nakładać sobie baardzo kosmiczne marże które mogą zrujnować kieszeń przeciętnego kowalskiego.

  • JacekW pisze:

   Nie tylko apteki, jak już ktoś pisał wyżej wszyscy wykorzystują pośrednictwo i zwiększają sobie ceny jak chcą. Kiedyś zapłaciłem za inny preparat prawie trzykrotność ceny regularnej. Ale człowiek uczy się na błędach.

 4. Julass pisze:

  Hejo, domowe sposoby na siwe włosy przestały mi pomagać dlatego też chciałbym przetestować ten cały gray protect. Pytanie tylko gdzie kupie ten suplement? Jak na razie znalazłem go tylko w sklepie internetowym https://grayprotect.pl/ , czy ktoś go już stamtąd zamawiał?

  • paulinka112 pisze:

   Tak, to oficjalna strona i w zasadzie to tylko z niej powinno się zamawiać. Patrzyłam na innych stronach w swoim czasie i u pośredników jest drożej i nigdy nie wiadomo czy nie będzie żadnych problemów. Także myślę, że oficjalna strona to najlepsze rozwiązanie, żeby zakupić Gray Protect.

 5. Bonbon pisze:

  Co jest skuteczniejsze na siwiznę szampon czy tabletki?

 6. Ewka pisze:

  Próbowałem już różnych środków i szamponów i nic z tego, ale spróbuje jeszcze tych tabletek Grey Protect skoro tak je wszyscy zachwalają.

 7. pawel pisze:

  Polecam co dzień płukać czarna herbatą, korą dębu albo łupinami z orzecha laskowego lub włoskiego… najlepiej nie wylewać płynu tylko używać go na kolejny dzień i najlepiej na przemian po 2-3 tygodniach nie ma siły aby nie było efektu… oczywiście jeść pietruszkę kwas omega i używac jakiegoś szamponu typowego przeciw siwiźnie ale ten ostatni sposób jeż najdroższy i nie zawsze działa ale z tego co widze nie psuje przynajmniej włosów 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *