Jakie tabletki przeciw siwieniu włosów wybrać? Ranking 2019

tabletki przeciw siwieniu

W wyniku starzenia dochodzi do spowolnienia pracy organizmu, w tym melanocytów. Komórki te, odpowiedzialne za produkcję melaniny – barwnika, wytwarzają go w mniejszej ilości niż dotychczas. Skutkuje to zmianą pigmentu włosów z naturalnego na siwy.

Co na siwe włosy wybrać? Występuje wiele metod, które pomagają przeciwdziałać temu procesowi. Na rynku dostępne są tabletki na siwe włosy, które z powodzeniem można zastosować w leczeniu postępującego siwienia. Dowiedz się czy warto zdecydować się na taki krok i jakie kapsułki wybrać, aby efektami cieszyć się jak najszybciej! Przedstawiamy ponadto ranking najlepszych produktów, które wytypowaliśmy drogą ankiety przeprowadzonej wśród naszych czytelników i współpracujących z nami trychologów w roku 2019!


Menu nawigacyjne po artykule – wystarczy kliknąć w tytuł, aby przenieść się do odpowiedniego akapitu

Jakie tabletki przeciw siwieniu włosów?

Proces siwienia włosów z jednej strony jest naturalny, jednak z drugiej dla osób, które się z nim zmagają stanowi olbrzymi problem. Przede wszystkim zmniejsza ich atrakcyjność i pewność siebie, co rzutuje na całe życie. Na szczęście możemy dziś spowolnić proces siwienia włosów oraz odwrócić zmiany, które już nastąpiły. Poniżej prezentujemy ranking tabletek na siwe włosy, który stworzyliśmy na podstawie ankiet przeprowadzonych na początku roku 2019!

Miejsce w rankingu
Składniki aktywne
Zalety i wady
gray protect

1. Gray Protect - na miejscu pierwszym plasuje się bezapelacyjnie produkt Gray Protect. Powstrzymuje oddziaływanie negatywnych czynników na włosy, chroniąc je przed działaniem stresu oksydacyjnego oraz skutkami niewłaściwej pielęgnacji czy niezdrowego stylu życia. Gray Protect dostarcza wszystkich niezbędnych składników, przywracając po pewnym czasie właściwą pigmentację i odżywiając włosy.

Produkt dostępny na https://grayprotect.pl/
 • Czarne jagody - zawierają witaminy z grupy B, witaminę A, C oraz niezbędne minerały i takie substancje jak antocyjany czy flawonoidy. Bogactwo przeciwutleniaczy opóźnia procesy starzenia, a włosy powracają powoli do naturalnego koloru.
 • Biotyna - nazywana jest też witaminą piękności, bo dba o skórę i włosy. Wzmacnia włosy, sprawia że ładnie błyszczą i przeciwdziała procesom starzenia.
 • Jod - odgrywa dużą rolę we właściwej pigmentacji włosów, więc warto uzupełniać jego niedobór.
 • Ekstrakt z owoców palmy sabałowej - zapobiega niszczeniu struktury włosów, dbając również o ich właściwy koloryt.
 • + przywraca naturalny kolor włosom
  + opóźnia naturalne procesy starzenia włosów, odpowiadające za utratę ich koloru
  + przywraca włosom blask i naturalny wygląd
  - produkt trzeba zamawiać online, ponieważ trudno go dostać w sklepach stacjonarnych.
  Grey Active Ultra

  2. Grey Active Ultra - nowoczesna kuracja, która zwiększa wytwarzanie naturalnego barwnika, melaniny, tym samym przyczyniając się do polepszenia kondycji włosów i wzmocnienia ich naturalnej barwy.
 • Borówka Czernica - inaczej czarna jagoda. Składnik ten zawiera mnóstwo minerałów i witamin, które przywracają naturalny kolor włosów.
 • PABA - znana też jako witamina B10. To kwas, który utrzymuje dobrą pigmentację włosów i chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV.
 • koenzym Q10 - organiczny związek chemiczny z grupy chinonów, który zawiera liczne antyoksydanty, neutralizujące wolne rodniki.
 • + wzmacnia strukturę włosa
  + pobudza produkcję melaniny
  - efekty są zauważalne dopiero po kilkumiesięcznej kuracji
  - produkt działa na nowe włosy, nie cofając już istniejącej siwizny.
  Grey Blocker

  3. Grey Blocker - na trzecim miejscu naszego zestawienia znalazł się produkt Grey Blocker, który nie tylko wpływa na barwę włosów, lecz również na ich gęstość i kondycję.
 • Borówka Czernica - czyli inaczej czarna jagoda, która jest pełna witamin i minerałów oraz przeciwutleniaczy, które walczą z odpowiedzialnymi za procesy starzenia wolnymi rodnikami.
 • Witaminy z grupy B, w tym biotyna - witaminy z grupy B wpływają w dużym stopniu na wygląd i zdrowie włosów. Sama biotyna zaś (witamina B7) opóźnia proces siwienia włosów, wzmacniając je.
 • + pobudza organizm do produkcji nowych włosów
  + w umiarkowanym stopniu pozwala odzyskać naturalną barwę włosów
  - produkt jest trudno dostępny
  - Grey Blocker należy stosować przez dłuższy czas, by uzyskać efekty, jednak nie można przesadzić, żeby nie przedawkować witamin z grupy B.
  - nasi czytelnicy narzekają, że z powodu długiej kuracji ich wytrzymałość włosów uległa pogorszeniu
  Foligain Anigray

  4. Foligain Anigray - produkt, który znalazł się na miejscu czwartym naszego zestawienia pozwala znacząco zredukować ilość siwizny na głowie, chociaż całkowicie jej nie eliminuje. Jest naturalny i przeznaczony dla wszystkich, którzy walczą z siwymi włosami.
 • Skrzyp - pozytywnie wpływa na włosy, czyniąc je błyszczącymi i zdrowymi.
 • Sterole roślinne - przeciwdziałają hormonom stresu, które negatywnie wpływają na kondycję włosów.
 • Barley Grass - zapobiega przedwczesnej utracie włosów, eliminując też powoli ich siwy kolor.
 • + produkt wpływa na przyspieszenie wzrostu włosów
  + Foligain Anigray poprawia kondycję włosów, zapobiegając ich wypadaniu i w pewnym stopniu wpływając na redukcję siwizny
  - preparat poprawia kolor włosów, jednak nie eliminuje całkowicie siwizny
  - efekty widoczne są po długotrwałym stosowaniu.
  - cena w stosunku do jakości jest zbytnio przesadzona
  Getawaygrey

  5. Getawaygrey - naturalny produkt do włosów, który wspomaga odzyskiwanie ich normalnego koloru. To popularny odsiwiacz w kapsułkach, który zamyka nasz ranking najlepszych produktów na siwienie.
 • witaminy, złożone między innymi z katalazy, miedzi i kwasu pantotenowego - przede wszystkim zaś katalaza zapewnia odwrócenie mechanizmu utraty melaniny z włosów.
 • + produkt wspiera organizm w spowolnieniu procesu siwienia
  - solidne efekty zauważalne są po dłuższej kuracji
  - produkt jest ciężko dostępny - trzeba go zamawiać w przestrzeni internetowej.
  - działa przede wszystkim hamując siwiznę, nie blokując czy lecząc ten proces.

  Co na siwienie włosów? Jakie typy tabletek na siwe włosy rozróżniamy?

  Siwienie włosów to proces, którego ze względu na naturalne uwarunkowania – nie można całkowicie wykluczyć. Zmianie pigmentu włosów na siwe podlega fizjologicznie każda jednostka. Może jednak dojść do przedwczesnego wystąpienia tego procesu u osób w młodym wieku. Niezależnie kogo dotyczy ten problem – kobiet czy mężczyzn, wywołuje uczucie dyskomfortu i często – obniżenie samooceny. Siwieniu włosów można przeciwdziałać oraz niwelować jego skutki, maskując siwiznę. Do metod, które pomagają radzić sobie z utratą naturalnego koloru włosów, zalicza się stosowanie tabletek na siwienie.

  • Witamina B

  Wśród tabletek na siwe włosy znajduje się witamina B. Działa ona wzmacniająco na włosy, a ponadto – pomaga utrzymać ich naturalny kolor. Jej niedobór powoduje osłabienie włosów oraz przyspiesza proces siwienia. Należy pamiętać, aby chcąc zachować zdrowe i piękne włosy – włączyć do swojego codziennego jadłospisu produkty bogate w witaminę B. Są to, np.: jajka, brokuły, pomarańcze, banany, pełnoziarniste pieczywo, mięso z kurczaka.

  • Tabletki detoksykujące

  Tabletki oczyszczające z toksyn spowalniają proces siwienia włosów. Dzięki nim organizm ma lepszą przemianę materii i aktywuje komórki do wydajniejszej pracy. Te tabletki przeciw siwieniu działają na melanocyty – produkują zwiększoną ilość melaniny, a włosy dłużej zachowują swój naturalny kolor.

  • Tabletki z melaniną na siwe włosy i inne suplementy diety

  Popularne tabletki przeciw siwieniu to suplementy diety. Wiele z nich wzbogacone jest o katalazę, której brak powoduje postępowanie procesu siwienia. Kapsułki wspomagają produkcję obumarłych lub nieaktywnych komórek pigmentów, pomagając tym samym przywrócić włosom ich naturalną barwę. Dzięki ich właściwościom dłużej utrzymasz kolor włosów. Tabletki na siwienie nie tylko zwiększają produkcję melaniny, ale także działają regenerująco, wzmacniająco na strukturę włosów. Często chronią także przed działaniem szkodliwych czynników. Wśród specyfików występują także tabletki z melaniną na siwe włosy, czyli barwnikiem odpowiedzialnym za kolor naszych włosów. Dzięki nim będziesz móc długo cieszyć się naturalną barwą włosów.

  Najlepsze tabletki na siwe włosy – typ naszych czytelników

  Na rynku dostępnych jest wiele leków na siwe włosy. Wśród tabletek, które działają przeciw siwieniu włosów, jest produkt GRAY PROTECT. Kapsułki rekomendują specjaliści oraz osoby, które wykorzystały je w kuracji i walce z utratą naturalnego pigmentu włosów.

  Pierwsze siwe włosy wywołały u mnie uczucie wstydu. Przede wszystkim dlatego, że pojawiły się dużo wcześniej, niż bym się spodziewał. Kuracja szamponami i domowymi sposobami nie przynosiła satysfakcjonujących mnie rezultatów. Na szczęście Waldek polecił mi GRAY PROTECT, zapewniając, że kapsułki są skuteczne. Przekonała mnie informacja o szybkim działaniu tabletek. Waldek powiedział, że rezultaty są widoczne już po 2-3 tygodniach ich zażywania. To zdecydowanie najlepsze tabletki na włosy!! Siwe włosy? Dla mnie to już przeszłość. Dzięki GRAY PROTECT znów czuję się młodo i atrakcyjnie. Polecam wszystkim te tabletki na siwe włosy, bo zapewniamefekt cię nie rozczaruje.

  Marian z Poznania, 38 lat

  1. GRAY PROTECT – tabletki przeciw siwieniu włosów, które Cię nie zawiodą!

  Spośród dostępnych na rynku tabletek przeciw siwieniu, kapsułki GRAY PROTECT cieszą się dużym uznaniem specjalistów oraz nabywców. Kuracja tymi tabletkami jest skuteczna i bezpieczna. Ponadto charakteryzują się aktywnością antyoksydacyjną, a więc mają zdolność zwalczania wolnych rodników. Warto podkreślić fakt, że Grey Protect zapewnia zwiększenie intensywności produkcji enzymów MSR A i B, przeciwdziałających siwieniu włosów. Ponadto opisywane tabletki przyczyniają się do aktywacji katalazy, której zadanie polega na wytwarzaniu melaniny. Dzięki temu działaniu włosy odzyskują dawny blask oraz głębie koloru. Bardzo ważną kwestią jest to, że skład produktu jest naturalny. Kapsułka Grey Protect zawiera w zawartości: czarne jagody, ekstrakt z owoców palmy sabałowej, biotynę oraz jod. Składniki określonego produktu, przyczyniają się do jego wielowymiarowej aktywności. Działa on bowiem nie tylko na aspekt związany z siwieniem włosów, ale także na odżywienie i regenerację włosów, a także zapewnia witaminy, które niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Pierwsze efekty z zastosowania produktu zauważalne są w dość krótkim czasie. Nawet po kilku dniach od zastosowania. Jednakże znaczący efekt pojawia się po 1-2 miesiącach wykorzystywania określonego produktu.

  W wyniku stosowania leku zatrzymasz siwienie włosów. Kapsułki przeciwdziałają przyczynom, które przyspieszają proces siwienia. Wśród nich – czynnikom, które wywołują stres oksydacyjny. Tabletki przeciw siwieniu GRAY PROTECT aktywują katalazę, która wpływa na wydzielanie melaniny. Dzięki temu działaniu włosy wyglądają zdrowo i są pełne blasku. Aż 48% mężczyzn w Polsce zauważa oznaki siwienia przed 30 rokiem życia i aż 86% z nich, mając 45 lat, nie posiada już swojego naturalnego odcienia włosów.

  Więcej na temat faworyta rankingu znajdziecie na stronie: https://grayprotect.pl/

  2. Grey Active Ultra

  Tabletki Grey Active Ultra wpływają na pobudzenie melanocytów do aktywności oraz zwiększają wytwarzanie naturalnego barwnika, jakim jest melanina. Ponadto dodatków wpływa on na poprawę kondycji włosów, przez ich odżywienie oraz pobudzanie do rozwoju nowych cebulek.

  Obecność w kapsułkach naturalnych ekstraktów wpływa na korzeń włosa, przyczyniając się tym samym do ochrony przed wypływem niekorzystnych czynników, takich jak na przykład zbyt duży stres. W składzie preparatu znalazły się takie składniki jak borówka czernica, PABA oraz koenzym Q10. Efekty wynikające ze stosowania produktu zauważalne są po upływie 2-3 miesięcy. Tabletki znacząco zmniejszą ilość siwych włosów, jednakże nie likwidują ich całkowicie.

  3. Grey Blocker

  Preparat zawiera w swoim składzie naturalne składniki wpływające na kondycję włosów, zapobiegające przedwczesnemu siwieniu. Formuła preparatu, została tak opracowana, aby zapewnić wnikanie substancji aktywnych w strukturę włosa, powodując odżywienie od cebulek aż po końce. Grey Blocker swoje działanie ukierunkowuje także na gęstości włosów, zwiększeniu ich objętości, przyspieszeniu wzrostu, ochrony przed wypadaniem oraz działaniem wolnych rodników. Główne zadanie preparatu polega jednak na pobudzaniu organizmu do produkcji melaniny. Określona funkcja przyczynia się do tego, że włosy stopniowo odzyskują swoją naturalną barwę.

  W składzie produktu znalazł się wyciąg z borówki czernicy, biotyna oraz witaminy z grupy B. Efekty ze stosowania produktu zauważalne są po upływie 3-4 miesięcy.

  4. Foligain Anigray

  Określony preparat wspomaga organizm w wytwarzaniu melaniny, wpływając tym samym na stopniowe odzyskanie przez włosy ich naturalnej barwy. Zadanie określonego środka polega także na poprawie wyglądu naszej czupryny, zapewniając im silę, gęstość, a także jej zdrowie. Wpływa ponadto na redukcje stresu, który ma bardzo duże znaczenie w pojawianiu się siwizny oraz wypadaniu włosów. W składzie produktu zawarte są takie składniki jak ekstrakt ze skrzypu, sterole roślinne oraz Barley Grass.


  Rezultaty wynikające ze stosowania określonego produktu mogą być różne, w zależności od etapu życia. Najczęściej jednak różnice dostrzegalne są po upływie 4-9 miesięcy. Tabletki znacząco zmniejszają obecność siwych włosów, jednakże nie zapewniają zupełnej ich likwidacji.

  5. Getawaygrey

  Opisywany produkt tak jak we wcześniejszych przypadkach, zawiera katalazę, która zapewnia odwrócenie mechanizmu utraty barwnika włosów. W składzie produktu zawarte są naturalne zioła oraz witaminy, które przyczyniają się do przeciwdziałania siwieniu od wewnątrz i zapewniają tym samym odzyskanie naturalnej barwy naszej czuprynie.

  Pierwsze rezultaty ze stosowania produktu można zauważyć już po upływie tygodnia od jego zastosowania. Warto jednak podkreślić fakt, że powrót włosów do naturalnej barwy związany jest w tym przypadku z dłuższą kuracją i dużo większą cierpliwością. W wielu sytuacjach znaczący efekt zauważalny jest po upływie 2-3 miesięcy.

  Podsumowując, kapsułki Gray Protect są doskonałą alternatywą dla mężczyzn w przeciwdziałaniu siwieniu!

  Przez wiele osób są one uznawane za najlepsze tabletki na siwe włosy. Mają one wielowymiarowe działanie. Zapewniają pełną regenerację włosów – przywracają im zdrowy oraz naturalny wygląd. Dzięki nim twoje włosy znów nabiorą pigmentu, a siwy kolor odejdzie w niepamięć. Kapsułki działają przeciwko stresowi oksydacyjnemu, zapobiegając zaburzeniu stanu równowagi. Ponadto zażywanie tabletek Gray Protect zapewnia odżywienie włosów oraz ich suplementację. Kapsułki uzupełniają organizm w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy i substancje.

  Jednak wybór pozostawiamy w Waszych rękach, gdyż każdy powinien wybrać produkt dostosowany do swoich potrzeb i wymagań. Szczerze jednak wierzymy, że ranking stworzony na podstawie doświadczeń naszych oraz naszych czytelników pomoże dokonać wyboru, który przyniesie sukces! Koniecznie dajcie znać w komentarzach o Waszych doświadczeniach!

  Źródła:
  1. Łuczak-Zielkiewicz, Izabela, and Mirosław M. Szutowski. “Wartość diagnostyczna włosów.” Biuletyn Wydziału Farmaceutycznego. WUM 8 (2013): 56-64.
  2. Pardej, Katarzyna. “Tworzenie modeli wyobrażeniowych zjawisk i procesów w szkolnictwie zawodowym.” (2016).

  Dodaj komentarz